Po roční přestávce se do Zlína vrací cyklus přednášek o architektuře, který připravilo a pořádá o. s. aArchitektura ve spolupráci s kafé Blok 12.

Architektura jako téma je pro Zlín klíčové. Město, tak jak jej známe dnes, je produktem špičkových architektů, což ho řadí do roviny unikátního fenoménu s mezinárodním přesahem. Jsou si toho vědomi i obyvatelé města? Jakým způsobem lze připomenout toto dědictví, jak vnímat veřejný prostor a jakou roli má a může architektura mít v životě obyvatel? Cílem přednášek aArchitektury je obrátit pozornost k profesi, která formuje místo pro život, prezentovat tvůrčí přístupy a osobnosti, které svou profesi dělají zodpovědně a na výsledcích je to vidět.

Záznam ke shlédnutí zde.

 

Prvním prezentujícím bude ateliér A69, který představí dva zakládající členové, Jaroslav Wertig a Prokop Tomášek. A69 patří ke generaci architektů, kteří začínali svou praxi po roce 89, prožili stavební boom i nynější útlum, stěhování z Chebu do Prahy. Architekti mají ve svém portfoliu jak drobné stavby, tak velké obytné celky, spolupráci s developery i soukromými investory a řadu ocenění. Projekty A69 mají jednu zjevnou vlastnost, odvahu a sebevědomí, které vedou k netradičním odpovědím na zadání. Dobře viditelné je to hlavně na menších objektech, například domech Eggo a Plot a Lea. Svou koncepcí se vymykají zažitým schématům a přinášejí mnoho prostorových kvalit domu pro jeho obyvatele. Přijďte se přesvědčit 8. března 2012 od 19:00 hod. do kavárny Blok 12.

Přednáškou večer nekončí, architekt Prokop Tomášek je zároveň frontmanem kapely Abigail Ybarra, se kterou premiérově zahraje zlínskému publiku. Abigail Ybarra patří k uznávaným formacím ve svém žánru – blues rocku. Introvertní hudební styl blues se spojuje s opačným přístupem – extrovertní rockovou hudbou. Skupina je pojmenovaná po ženě, která motá snímače v americké pobočce Fender Company, neopouští bluesové kořeny, jen je volně spojuje s rockovou nespoutaností a improvizací.

Zavřít aArchitektura uvádí: Ateliér A69


^

spolek aArchitektura
nad ovčírnou II. 1295, 76001 Zlín
Czech Republic© spolek aArchitektura 2007 - 2024