První setkání architektonických manuálů

Čtvrtek 21. října 2021, 13.00

Zlínský architektonický manuál vzniká už třetím rokem. Za tu dobu jsme zveřejnili devět tras, připravili medailony architektů i odborné studie. Organizujeme procházky Potkej Zlín!

Naším vzorem je však Brněnský architektonický manuál (www.bam.brno.cz), který s tímto konceptem přišel poprvé a funguje už od roku 2011. Kromě Brna se k manuálům přidaly i další města – Plzeň (www.pam.plzne.cz), Litomyšl (www.lam.litomysl.cz), Hradec Králové (kam.hradcekralove.cz), Jičín (www.am.jicin.cz). Chystá se i manuál mapující budovy sokoloven.

S narůstajícím počtem databází jsme se rozhodli pozvat všechny řešitelky a řešitele, kteří se na vzniku architektonických manuálů podílí. Budeme diskutovat o současnosti, dalším vývoji, možném propojení a spolupráci. 

Přijďte na prezentaci, kterou připravujeme společně s kulturní agenturou Živý Zlín už příští čtvrtek 21. října na zlínském zámku. Budeme rádi, když se zapojíte do diskuse a řeknete nám, jakým způsobem manuály využíváte.

ZAM představí Lucie Šmardová a Klára Eliášová, BAM Veronika Jičínská a Ondřej Karlík, PAM Petr Klíma, LAM Anna Weisserová, Martina Zuzaňáková, KAM Barbora Hodonická a Sokolovny Anna Weisserová.

 

Zavřít První setkání architektonických manuálů


^

spolek aArchitektura
nad ovčírnou II. 1295, 76001 Zlín
Czech Republic© spolek aArchitektura 2007 - 2024