V rámci Gallery Tour jsme připravili výstavu věnovanou o architektu Adolfu Zikmundovi, od jehož narození letos v červenci uplynulo sto let. Pokud jste nestihli přijít v neděli, zveme vás na komentovanou prohlídku v úterý 26. září 2022 od 18.00 ve zlínské Photogethergallery.
Adolf Zikmund ovlivnil podobu Zlína nejen svými realizacemi, ale také dlouholetou koncepční prací v Útvaru hlavního architekta, kde působil s dvouletou přestávkou téměř dvacet let. Narodil se v roce 1922 v obci Morkůvky na Břeclavsku, absolvoval pražskou UMPRUM v ateliéru Adolfa Benše, po válce odešel do tehdejšího Gottwaldova se svými spolužáky architekty Jiřím Čančíkem, Antonínem Flašarem a Milošem Totuškem, kteří patří k silné generaci architektů začínající praxi po roce 1948.
Výstava představí realizace i ideové projekty, které Adolf Zikmund připravil často ve spolupráci s dalšími architekty. Svůj profesní život spojil architekt se Zlínem, jeho tvorba, stejně jako činnost Útvaru hlavního architekta bude u postupně zveřejňovány v rámci databáze Zlínský architektonický manuál.
Kurátorka: Lucie Šmardová

Zavřít Akad. arch. Adolf Zikmund


^

spolek aArchitektura
nad ovčírnou II. 1295, 76001 Zlín
Czech Republic© spolek aArchitektura 2007 - 2024